czwartek, 6 kwietnia 2017

Azyl

Jakiś czas temu, po dłuższej przerwie, udało mi się wybrać do kina. Od chwili kiedy usłyszałam w DD TVN o 'Azylu' wiedziałam, że muszę ten film obejrzeć. Historia opowiada o rodzinie Żabińskich, opiekunach warszawskiego zoo, którzy próbują uratować nie tylko znajdujące się pod ich opieką zwierzęta, ale także Żydów. Decydują się ponieść śmiertelne ryzyko, wyprowadzić 'wybranków' z getta i zapewnić im dach nad głową, a to wszystko pod samym nosem okupantów, którzy z zoo uczynili skład broni. Pomimo tego, że momentami film przedstawiał rzeczywistość zbyt 'cukierkowato' (brak problemu z organizacją jedzenia chociażby) to jestem 'Azylem' oczarowana. Nie przeszkadza mi to, że obraz zrealizowano na ulicach Pragii albo to, że wypatrzyłam jedną polską twarz jedynie. Zagraniczne aktorstwo bardzo przypadło mi do gustu. Co tu dużo pisać: jak dla mnie strzał w dziesiątkę! Jako, że film pozostawił niedosyt (chętnie obejrzałabym go jeszcze raz) to musiałam wejść w posiadanie literatury uzupełniającej:)
Zastanawiam się czy także mieliście przyjemność obejrzeć już 'Azyl', a jeszcze bardziej ciekawią mnie Wasze opinie i odczucia. Pozdrawiam serdecznie:)

11 komentarzy:

 1. Nie .,książki tez nie znam .
  Ale jak bede miała okazje to sięgnę i obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam film i czytałam książkę. Oczywiście książka bardzo ciekawa, a film pozostawia niedosyt. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. muszę koniecznie przeczytać książkę i iść na film:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Boję się iść na ten film - mogę go za bardzo przeżywać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie jak moja poprzedniczka, świadomie nie oglądam filmów o tematyce II wojny światowej oraz nie czytam literatury obozowej. Drastyczne i przerażające sceny mam przez długi czas przed oczyma, bardzo je przeżywam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tym filmie. Co prawda, nie wprawił mnie w taki stan, że MUSZĘ go obejrzeć, ale na pewno, gdy kiedyś się nadarzy okazja, to do niego usiądę. Lubię taką tematykę w filmach. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Historia na pewno warta uwagi i pamięci. Filmu nie widziałam może spojrzę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie widziałam, ale na bank nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się świetnie...nie wiem tylko czy film obejrzeć, czy książkę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 10. nie miałam jeszcze okazji ani czytać ani oglądać, ale myślę, ża powinnam to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarze :)